Autor migol37

Nauka języka angielskiego z native speakerem online - szybkie i skuteczne rezultaty!

Native speaker online

Ostatnie lata zmieniły nasze przyzwyczajenia. Pandemia pokazała, że praca zdalna i hybrydowa może być wydajna, a rozwój technologii pozwolił nam na jeszcze lepsze wykorzystywanie dostępnych narzędzi do nauki i zwiększania wiedzy. Przez internet możemy nauczyć się malować, grać na pianinie, a także skorzystać z lekcji języka angielskiego z native speakerem. Czy takie nowoczesne metody nauki się sprawdzą? Odpowiedź wydaje się bardzo prosta.

Chcemy i lubimy uczyć się online

Przeglądając statystyki dotyczące nauki przez internet bardzo dobrze widać trendy i zmiany, które zaszły w tym obszarze. University of the Potomac opublikował informację, że 70% studentów uważa, iż zajęcia online są lepsze, niż te tradycyjne. E-learning pozwala przyswoić osobom uczącym się od 25% do 60% więcej informacji z zajęć, w porównaniu do kursów prowadzonych tradycyjnie. Nie można się więc dziwić, że wiele uczelni wyższych na całym świecie zdecydowało się na stałe udostępnić możliwości uczenia się w ten sposób. Statystyki te są podobne w szkolnictwie, jak i e-learningu skierowanym do biznesu. Dlatego nie można się dziwić, że powstają nowe szkoły i kursy, które dają możliwość nauki różnych umiejętności za pomocą zajęć online.

Jak zmieniły się zajęcia z języka angielskiego z native speakerem?

Zmiany trendów w nauce komentuje Leah Morawiec, Native Speakerka ze szkoły językowej Talkback - „Nauka języka angielskiego online z nativem już wcześniej była wygodnym i przynoszącym dobre wyniki sposobem uczenia się. Jednakże to pandemia, która całe szczęście jest już za nami, sprawiła że wiele lektorów przeniosło zajęcia ze szkolnych ławek do cyfrowego świata”.

Faktem jest, że obecne technologie pozwalają nam na swobodną komunikację z osobami z każdego miejsca na Ziemi. Wystarczy nam tylko telefon lub komputer z dostępem do internetu i chwila wolnego czasu. „Wcześniej spotykałam się z uczniami w szkole językowej, obecnie zajęcia odbywają się online metodą 1 na 1, co daje mi i osobie uczącej się dużą swobodę w pracy. Po pierwsze mamy pewność, że mogę poświęcić moim uczniom całą uwagę, po drugie łatwo mogę dopasować materiał i słownictwo, do osoby, z którą prowadzę konwersację”. - dodaje Leah.

Uczniowie preferują lekcje z native speakerem online. Przede wszystkim dlatego, że zajęcia z nativem różnią się od tych zwykłych, które znamy ze szkoły. Przede wszystkim kurs angielskiego online z native speakerem opiera się w dużej mierze na konwersacji. To rozmowa, podczas której uczymy się słownictwa, przezwyciężamy blokadę przed mówieniem w obcym języku, co często dotyka wiele osób, a poza tym mamy okazję wsłuchać się w akcent i poznać wiele ciekawych historii, które niejednokrotnie opowiada native speaker. Nauka przez internet w domowym zaciszu daje nam komfort i poczucie bezpieczeństwa. Wiemy, że nikt nie zaśmieje się pod nosem, gdy zrobimy błąd w zdaniu, a nauczyciel poprawi nas w razie potrzeby i postara się wytłumaczyć niuanse językowe.

Jak szybko nauczymy się angielskiego z native speakerem?

Przytoczone wcześniej statystyki mówią, że z zajęć online wynosimy nawet do 60% informacji, niż z zajęć stacjonarnych. Czy faktycznie tak jest? Wszystko oczywiście to kwestia indywidualna, bowiem inaczej uczą się osoby młode, a inaczej dorosłe. W odmienny sposób przyswoimy sobie materiał z poziomu podstawówki, a inaczej będą wyglądać zajęcia z angielskiego dla biznesu.

„Musimy pamiętać, że każda osoba ma inne predyspozycje do nauki języka angielskiego. Jako native speaker z wieloletnim doświadczeniem wiem, że inaczej pracuje się z młodzieżą, a inaczej z osobami dorosłymi. Inaczej z kimś, kto chce się przygotować do egzaminu na C2, a inaczej z uczniem klasy maturalnej. Odpowiednie dopasowanie do mojego rozmówcy jest tutaj kluczową umiejętnością. Warto dodać, że dzięki nauce przez konwersację pierwsze wynik widać dużo szybciej, niż w przypadku zajęć, które opierają się tylko na podręczniku”. - Komentuje Leah Morawiec.

Jak widać, zajęcia online z native speakerem są dobrym sposobem nie tylko na powtórzenie materiału, ale także świetną opcją uczenia się nowych rzeczy. Konieczność mówienia jedynie po angielsku podczas lekcji zmusza nas do większego wysiłku i pracy, co jednocześnie przekłada się na szybsze wyniki.


Rada Rodziców w szkole

Rada Rodziców w szkole - jakie zadania i obowiązki?

Placówki oświatowo-opiekuńcze, czyli po prostu szkoły to tak naprawdę wyjątkowo złożone "organizmy". Warto zau
Autor
Sylwetka absolwenta gimnazjum

Sylwetka absolwenta gimnazjum - jaka powinna być?

Gimnazjum często nazywane jest swoistym okresem przejściowym pomiędzy szkołą podstawową, a finalnym udanie się
Autor
Jakie lektury obowiązują w gimnazjum

Obowiązkowe lektury w gimnazjum - Ranking najbardziej popularnych w 2023

Lektury szkolne to nieodłączny element edukacji uczniów gimnazjalnych, mający na celu rozwijanie umiejętności
Autor
Rekrutacja do gimnazjum

Jak przebiega rekrutacja do gimnazjum?

Rekrutacja do gimnazjum może przebiegać różnie, w zależności od poszczególnych szkół. Bardzo często jednak rek
Autor
Rekrutacja do szkoły dokumenty

Rekrutacja do szkoły - dokumenty i kryteria

W życiu każdego dziecka przychodzi moment, w którym swoje ulubione zabawki będzie ono musiało zamienić na szko
Autor