Gimnazjum nr 1 w Warszawie MEN.gov.pl
Kontakt E-dziennik
21 maja 2014

Osiągnięcia

Osiągnięcia uczniów w I okresie roku szkolnego 2015/2016

- Udział młodzieży w konkursach:

  Konkursy kuratoryjne

- W październiku i listopadzie na terenie szkoły przeprowadzono wszystkie konkursy przedmiotowe organizowane przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty:

Konkurs Polonistyczny – tytuł finalistki uzyskała Natalia Kocon z klasy 3d

Konkurs Języka Angielskiego – tytuł finalisty uzyskał Julian Wąsowski z klasy 3c z

Konkurs Matematyczny – tytuł finalisty uzyskał Aleksander Misztal z klasy 3c

- Udział uczniów w konkursach języków obcych:

Ogólnopolska Olimpiada z języka hiszpańskiego zorganizowany przez UW. Do II etapu zakwalifikowała się Aleksandra Pogorzelska z klasy 3c

Mazowiecki Konkurs Wiedzy o Historii i Kulturze Hiszpanii, zorganizowany przez LO im. M. Cervantesa – do II etapu zakwalifikowały się 4 osoby z klasy 2c

• Mazowiecki Konkurs Językowy, zorganizowany przez LO im. M. Cervantesa – do II etapu przeszły 3 uczennice z klasy 2c

Ogólnopolski Konkurs na Ilustrację do plakatu z wyrażeniami językowymi, zorganizowany przez Biuro Edukacji przy Ambasadzie Hiszpanii – udział wzięli uczniowie klasy 3c, część ich prac plastycznych została wydrukowana w kalendarzu szkolnym na 2015/2016 r.

Ogólnopolski Konkurs Artystyczny na fotomontaż, w związku z 400 leciem śmierci M. Cervantesa , zorganizowany przez Biuro Edukacji przy Ambasadzie Hiszpanii – udział biorą uczniowie klasy 1c, 2c, 3c – finał konkursu w II okresie

Warszawski Konkurs Plastyczny na mural, w związku z 400 leciem śmierci M. Cervantesa, zorganizowany przez Burmistrz Ursynowa – udział biorą uczniowie klasy 1c, 2c, 3c – finał konkursu w II okresie

Wyróżnienie za szkolny spektakl teatralno-muzyczny Donde Vamos? w finale Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej, zorganizowanego przez Miasto Stołeczne Warszawa

Mazowiecki Konkurs Lingwistyczny z języka niemieckiego – do II etapu zakwalifikowała się Natalia Kocon z klasy 3d

- Udział uczniów w konkursach humanistycznych:

XII Mazowiecki Konkurs Literacki p.t. Od Adama do Batmana – III miejsce zajął Gabriel Zaród klasa 1b

Konkurs na projekt p.t. Polacy z wyboru. Rodziny pochodzenia niemieckiego w Warszawie, zorganizowany przez Dom Spotkań z Historią, WCIES i FUNDACJĘ WSPÓŁPRACY POLSKO-NIEMIECKIEJ – I nagroda główna w kategorii gimnazja, zajęły uczennice klasy 3c Weronika Suchenek i Kamila Żmijewska

 

Rok szkolny 2014/2015

- udział młodzieży w konkursach:

Międzynarodowy „Kangur matematyczny” – Aleksander Misztal kl 2c wynik bardzo dobry, Julia Figurna kl 1b, Julia Skoszkiewicz kl 1b, Paweł Roguski kl 1c, Nguyen Anh Quan kl 1c, wyróżnienie otrzymał Maksymilian Błaszczyszyn kl 3b

Przeprowadzenie na terenie szkoły etapu dzielnicowego –„Konkurs Matematyczny im. St. Banacha” - na poziomie klas pierwszych - I miejsce Marcin Szymosz kl 1d i Nguyen Ahn Quan z klasy 1c, III miejsce Ewelina Matras z klasy 1b i Paweł Roguski z klasy 1c,

- na poziomie klas drugich - I miejsce Aleksander Misztal z klasy 2c

- Udział uczniów w konkursach języków obcych:

Konkurs Kuratoryjny z języka niemieckiego – laureatką została Malwina Krzeszczyk kl 3b

Międzyszkolny Językowy Konkurs Realioznawczy – język niemiecki II miejsce Malwina Krzeszczyk kl 3b, III miejsce Magdalena Kacprzak kl 2d

Międzyszkolny Językowy Konkurs Realioznawczy - język angielski - I miejsce Paweł Wyrostek kl 1b,II miejsce Maksymilian Nowak kl 1b, III miejsce Ewelina Matras i Paweł Lewandowski kl 1b

- Udział uczniów w konkursach języka polskiego:

Międzyszkolny Konkurs Filmowy, wyróżnienie uzyskał Adam Smolarek uczeń kl 3b

Ogólnopolski Konkurs „Z poprawną polszczyzną na co dzień”, tytuł finalistki uzyskała uczennica kl 3b Aleksandra Michalak

Corrida Ortograficzna – I miejsce Julia Hodowicz kl 1d, II miejsce Adam Charif kl 3b, III miejsce Natalia Tabor kl 1c – przygotował p. Krystian Matuszewski

Konkurs Recytatorski z okazji 100 rocznicy urodzin K. I. Gałczyńskiego – I miejsce Arkadiusz Benisz kl 2d

- Udział uczniów w innych konkursach:

XIV Konkurs Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej – I miejsce drużynowo – Natalia Widelska kl 2c, Maciej Chojecki kl 2b, Iwo Kobylański kl 2d, Agata Budniak kl 2c • konkurs wokalny Przeglądu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Mokotowa - Zofia Sołbut kl 1d - zajęła I miejsce

Konkurs Wokalny zorganizowany przez Gimnazjum nr 82 – III miejsce, kategoria solistka Magdalena Gąsiorek kl 1d, II miejsce, kategoria grupa, Marta Sikora i Zoja Gawronkiewicz

konkurs Młodzi Zdolni organizowany przez Młodzieżowa Radę Dzielnicy Śródmieście - III miejsce Helena Mirecka klasa 3b

konkurs plastyczny Promocja Talentów, zorganizowany przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej na Starówce, wyróżnienie - Lena Dąbska kl 1d

 

Rok szkolny 2013/2014

Udział młodzieży w konkursach:

    Konkursy kuratoryjne

W październiku i listopadzie na terenie szkoły przeprowadzono wszystkie konkursy przedmiotowe organizowane przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty:

Konkurs Polonistyczny – 14 uczniów

Konkurs Języka Niemieckiego – 1 uczennica – do II etapu zakwalifikowała się Malwina Krzeszczyk kl. 2b – uczennicę przygotowała p. Ewa Reks-Granat

Konkurs Języka Angielskiego – 19 uczniów, do II etapu zakwalifikował się Krzysztof Widacki z kl. 3a, tytuł laureata otrzymała Agata Adamus kl. 2b – uczniów przygotowała p. Agnieszka Kanabus i p. Monika Karlińska

Konkurs Matematyczny – 14 uczniów

Konkurs Fizyczny – 1 uczennica – do II etapu zakwalifikowała się Karolina Budniak kl. 3b – uczennicę przygotowała p. Jadwiga Jarmuła

Konkurs Geograficzny – 4 uczniów

Konkurs Chemiczny – 5 uczniów

Konkurs Biologiczny – 1 uczennica

Konkurs Historyczny – 11 uczniów

Konkurs WOS – 1 uczennica

    Inne konkursy

?Konkursy z języków obcych:

Konkurs z języka hiszpańskiego zorganizowany przez UW. Do II etapu zakwalifikowała sięAntonina Wagiel z kl. 3b – uczennicę przygotowała p. Liliana Chwistek

Uczennica Antonina Wagiel zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Ambasadę Hiszpanii pisząc opowiadanie w języku hiszpańskim – przygotowanie p. Liliana Chwistek

Konkurs z języka angielskiego „Koniec języka za przewodnika” – III miejsce zajęli M. Czernow, A. Przychocki z kl. 3b – przygotowanie p. Monika Karlińska

Udział 2 uczennic z kl. 1c – Marty Sikory i Soni Felner w konkursie piosenki anglojęzycznej w Domu Kultury Włochy – opieka p. Ewa Jakubowska

? Konkursy z języka polskiego:

V międzyszkolny konkurs recytatorski pod hasłem „Pół żartem pół serio – o miłości” –Aleksandra Pogorzelska z kl. 1c zajęła II miejsce

Udział w konkursie literackim pt. ,,Down obok mnie” – Natalia Rutkowska klasa 3b –. przygotowanie p. Krystian Matuszewski

Udział uczniów z klasy 1b, 1c i 2b w konkursie „Z poprawną polszczyzną na co dzień”. Do drugiego etapu zakwalifikowały się: Agata Adamus 2b, Aleksandra Michalak 2b, Joanna Kołowiecka 2b, Joanna Torenc 2b, Kamila Żmijewska 1c, Klaudia Wardecka 1c, Marta Sikora 1c – p. M. Agacińska-Wożniakowska

Szkolny Konkurs „Czy znasz zasady savoir-vivre?” – I miejsce Aleksandra Michalak kl. 2b, II miejsce Miłosz Nowak z kl. 1b, III miejsce Ewa Narajczyk z kl. 3b – przygotowanie uczniów i konkursu p. Ewa Krawczyk

 

Rok szkolny 2012/2013

Udział młodzieży w konkursach:

    Konkursy kuratoryjne

    W październiku i listopadzie na terenie szkoły przeprowadzono wszystkie konkursy przedmiotowe organizowane przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty:

Konkurs Polonistyczny – 17 uczniów, 

Konkurs Języka Niemieckiego – 5 uczniów, do III etapu finałowego zakwalifikowała się Malwina Krzeszczyk uczennica kl.1b – nie udało jej się uzyskać tytułu laureata ani finalisty

Konkurs Języka Angielskiego – 20 uczniów,

Konkurs Matematyczny – 12 uczniów, 

Konkurs Fizyczny – 13 uczniów 

Konkurs Geograficzny – 7 uczniów,

Konkurs Chemiczny – 15 uczniów, do II etapu zakwalifikowali się uczniowie z klasy 3a: Ewelina Bielska, Weronika Borowiecka, Julia Tomaszewska, Krzysztof Podurgiel Uczniowie nie przeszli do dalszego etapu.

Konkurs Biologiczny – 4 uczniów,

Konkurs Historyczny – 8 uczniów, finalistami konkursu zostali uczniowie: Natalia Korycka kl. 3a i Mariusz Czernow kl. 2b

    Inne konkursy

Konkurs poprawnej polszczyzny – do II etapu zakwalifikowały się: Maria Burakowska kl. 3a, Anna Burakowska kl.3a, Anna Wisz kl.3a, Aneta Przybułek kl. 3a, Agata Adamus kl.1b, Aleksandra Michalak kl.1b

Mazowiecki Konkurs Poezji Religijnej – Maria Burakowska kl.3a – wyróżnienie,

Mazowiecki Konkurs Twórczości Jednego Poety – Maria Burakowska kl. 3a – wyróżnienie,

Konkurs Recytatorski Fundacji „Prymus” – Julia Tomaszewska kl. 3a – wyróżnienie,

Konkurs Czytania ze Zrozumieniem – I miejsce Natalia Korycka kl. 3a i Anna Wisz kl. 3a –wyróżnienie,

Ogólnopolski Konkurs im. K.I. Gałczyńskiego – I miejsce Anna Burakowska kl. 3a, III miejsce Maria Burakowska kl. 3a

Międzyszkolny Konkurs Filmowy Nietykalni – I miejsce Aleksandra Borek kl. 3a, II miejsce Anna Borek kl. 3a 

Uczennice do powyższych konkursów przygotowała p. Magdalena Agacińska-Woźniakowska 

Corrida Ortograficzna – I miejsce Mateusz Sioch kl. 2b, II miejsce Krzysztof Podurgiel kl. 3a, III miejsce Natalia Rutkowska kl. 2b. 

Uczniów przygotowywali p. Magdalena Agacińska-Woźniakowska, p. Krystian Matuszewski

XVII Warszawski Konkurs Mitologiczny – I miejsce Natalia Korycka kl. 3a, IV miejsce drużynowo: Natalia Korycka kl. 3a, Karolina Budniak kl. 2b, Wiktoria Piotrowska kl. 1b.

Uczniów przygotowała p. Iwona Gac

Konkursu Down obok mnie- wyróżnienie otrzymała Karolina Misiaszek kl. 3b.-przygotowanie p. Krystian Matuszewski

? Konkursy z przedmiotów ścisłych:

„Lwiątko”, „Nietypowy Układ Okresowy”, „Konkurs chemii doświadczalnej” – przygotowanie uczniów p. Jadwiga Jarmuła

„Kangur Matematyczny” – wyróżnienie Maksymilian Błaszczyszyn kl. 1b i Jan Piesiewicz kl. 2b. – przygotowanie uczniów i przeprowadzenie konkursu – p. Teresa Ćwil i p. Ewa Lisicka

Konkurs Matematyczny im. St. Banacha – w II etapie wzięło udział 8 osób, III miejsce zajęłaAgata Adamus kl. 1b – przygotowanie zadań konkursowych dla uczniów klas drugich, przeprowadzenie konkursu na etapie dzielnicowym – p. Teresa Ćwil i p. Ewa Lisicka 

      Konkursy językowe: 

Konkurs Realioznawczy zorganizowany przez Fundację Primus, w części z języka angielski – doII etapu zakwalifikowali się: Monika Kłoszewska kl. 3b, Anna Wisz kl. 3a; II miejsce w finalezajął Krzysztof Podurgiel kl. 3a – przygotowanie uczniów p. Monika Karlińska

Olimpiada Języka Hiszpańskiego zorganizowana przez Uniwersytet Warszawski – do II etapuprzeszła uczennica kl. 2b Antonina Wagiel. – uczennicę przygotowała p. Liliana Chwistek

Konkurs języka hiszpańskiego i wiedzy o kulturze i historii Hiszpanii zorganizowany przez XXXIV Liceum Ogólnokształcące im. M. de Cervantesa – do II etapu przeszli uczniowie: Mariusz Czernow kl. 2b, Milena Duszak kl. 3a, Aneta Przybułek kl. 3a, Anna Wisz kl. 3a zajęła II miejsce

Konkurs na esej w języku hiszpańskim zorganizowany przez Ambasadę Hiszpanii – udział w konkursie wzięły: Antonina Wagiel kl. 2b, Anna Wisz kl. 3a.

Konkurs poezji hiszpańskojęzycznej – I miejsce Maria Burakowska kl. 3a, III miejsce Anna Wisz kl. 3a

Konkurs Międzygimnazjalny Poezji Hiszpańskojęzycznej – I miejsce Maria Burakowska kl. 3a

Konkurs ogólnopolski na wypracowanie w języku hiszpańskim pt: „Kartka z kalendarza”, zorganizowany przez szkołę językową z Krakowa, wzięli udział uczniowie z klasy 3a.

Konkurs na folder o Ekwadorze, zorganizowany przez Uniwersytet Warszawski w ramach Olimpiady Języka Hiszpańskiego. Folder klasy 3a otrzymał I nagrodę. 

Przygotowanie uczniów do w/w konkursów z języka hiszpańskiego – p. Liliana Chwistek

Konkurs Poezji Obcojęzycznej: w kategorii język hiszpański – I miejsce Maria Burakowska kl. 3a – przygotowanie ucznia p. Liliana Chwistek; w kategorii język angielski – specjalna nagroda Natalia Korycka kl. 3a – przygotowanie ucznia p. Monika Karlińska

Konkurs „Czy znasz zasady savoir-vivre’u?” – I miejsce Franciszek Kiziński kl. 2b, II miejsce Mateusz Kuśmierczyk kl.3a, III miejsce Anna Wisz kl. 3a

VII Warszawski Konkurs Savoir-vivre’u „Obycie umila życie”, zorganizowanym przez Dom Kultury Włochy – wzięło udział 5 uczniów.

Mini konkurs biblioteczny z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych – udział wzięło kilkudziesięciu uczniów.

Konkurs czytelniczy z okazji majowych Dni Książki „Z literaturą za Pan Brat” – I miejsce Franciszek Kiziński kl. 2b, II miejsce Wiktoria Piotrowska kl. 1b, III miejsce Karolina Misiaszek kl 3b. 

Powyższe konkursy zorganizowała i przygotowywała do nich uczniów p. Ewa Krawczyk

XII Konkurs Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej dla mokotowskich gimnazjów – 2 miejsce drużynowo Gimnazjum nr 1 w składzie: Anna Burakowska kl. 3a, Mariusz Czernow kl. 2b, Mateusz Sioch kl. 2b. K 

Konkurs przygotowali i przeprowadzili: p. Iwona Gac, p. Liliana Chwistek, p. Ewa Reks-Granat, p. Magdalena Agacińska-Woźniakowska, p. Krystian Matuszewski

II Językowy Konkurs Realioznawczy o Krajach Unii Europejskiej dla mokotowskich gimnazjów: język angielski – III miejsce Agata Adamus klasa 1b, język hiszpański – I miejsce Antonina Wagiel kl. 2b, II miejsce Natalia Paciorek kl. 3a, III miejsce Aneta Przybułek kl. 3a, język niemiecki – I miejsce Chantal Grohmann kl. 3a. 

Konkurs został opracowany i przeprowadzony przez p. Ewę Reks-Granat, p. Agnieszkę Kanabus , p. Monikę Karlińską i p. Lilianę Chwistek

Udział w Festiwalu „Młodzi zdolni” zorganizowanym przez Młodzieżową Radę Dzielnicy Śródmieście – Anna Wisz kl. 3a i Julia Tomaszewska kl. 3a – półfinał, Helena Mirecka kl. 1b – finalistka

 

Rok szkolny 2011/2012

Udział młodzieży w konkursach indywidualnych i zespołowych

1. Konkurs kuratoryjny z Języka Niemieckiego - Chantal Grohmann z kl. 2a i Martin Brandt z kl. 3b - laureaci w roku 2011

2. Konkurs „Czytanie ze zrozumieniem”      zorganizowany przez Niepubliczne Gimnazjum  im. R. Schumana – III  miejsce Natalia Korycka kl. 2a – przygotowanie p. Magdalena Agacińska-Woźniakowska

3. Konkurs recytatorski  zorganizowany przez Niepubliczne Gimnazjum im. R. Schumana –III miejsce Julia Tomaszewska kl. 2a – przygotowanie p. Magdalena Agacińska-Woźniakowska.

4. Konkurs Realioznawczy zorganizowany przez Fundacje Primus - język angielski - I miejsce w finale zajęła Anna Wisz kl. 2a.

5. Konkurs „Czy znasz zasady savoir-vivre?” – I miejsce Aleksandra Frańczuk, Kamila Bondara z kl. 3b, II miejsce Michał Marszel z kl. 3b, III miejsce Agnieszka Mikołajczuk z kl. 1a i Anna Burakowska z kl. 2a – przygotowanie uczniów i konkursu p. Ewa Krawczyk.

6. Festiwal kolęd "Kolędowe Serce Mazowsza" - zorganizowany przez Mazowieckie Centrum Kultury oraz Dom Kultury w Siedlcach – II miejsce Julia Tomaszewska kl. 2 a – przygotowanie p. Ewa Jakubowska

7. Konkurs Wokalny w ramach VIII Festiwalu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Mokotowa –I miejsce Julia Tomaszewska kl. 2 a oraz III miejsce Anna Wisz kl. 2 a – przygotowanie p. Ewa Jakubowska.

8. Konkurs Chórów szkolnych w ramach VIII Festiwalu Twórczości Artystycznej Dzieci i MŁodzieży Mokotowa – III miejsce chór "KWADRAT MUZYCZNY" – p. Piotr Gałązka.

9. Konkurs Gitary w ramach VIII Festiwalu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Mokotowa –wyróżnienie - gitara akustyczna Mateusz Kuśmierczyk kl. 2a – przygotowanie p. Piotr Gałązka.

10. Konkurs Recytatorski w ramach VIII Festiwalu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Mokotowa  – I miejsce Julia Tomaszewska kl. 2a i II miejsce Maria Burakowska kl. 2a – przygotowanie p. Magdalena Agacińska-Woźniakowska.

 

Rok szkolny 2010/2011

Udział młodzieży w konkursach indywidualnych i zespołowych

1. Konkurs jednego poety – Tadeusz Różewicz - zorganizowany przez Dom Kultury w Ursusie –II miejsce Izabella Ledemann kl. 3c – przygotowanie p. Magdalena Agacińska-Woźniakowska

2. Konkurs recytatorski zorganizowany przez Niepubliczne Gimnazjum im. R. Schumana – II miejsce Izabella Ledemann kl. 3c – przygotowanie p. Magdalena Agacińska-Woźniakowska.

3. V Międzyszkolny konkurs filmowy poświęcony problematyce filmu Mój Nikifor – II miejsce Ewelina Rogala kl. 3c – p. Magdalena Agacińska-Woźniakowska, p. Krystian Matuszewski

4. Konkurs Recytatorski Poezji K.K. Baczyńskiego – II miejsce Luiza Grechuta kl. 3c – przygotowanie p. Magdalena Agacińska-Woźniakowska

5. Konkurs Recytatorski w ramach VII Festiwalu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Mokotowa – I miejsce Luiza Grechuta kl. 3c, wyróżnienie Izabella Ledemann kl. 3c – przygotowanie p. Magdalena Agacińska-Woźniakowska

6. Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej – wyróżnienie Agata Gawrońska kl. 3c – przygotowanie p. Magdalena Agacińska-Woźniakowska

7. Konkurs na szkolną gazetkę w ramach VII Festiwalu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Mokotowa – gazetka Varia II miejsce – opieka nad redakcją p. Magdalena Agacińska-Woźniakowska i p. Liliana Chwistek

8. Konkurs gitarowy w ramach VII Festiwalu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Mokotowa – III miejsce Karolina Pietrzykowska kl. 3c – przygotowanie p. Piotr Gałązka

9. I etap Konkursu Matematycznego im. Stefana Banacha – 27 uczniów z czego 7 zakwalifikowało się do II etapu, laureatami zostali: Ewelina Rogala kl. 3c (II miejsce), Kacper Kurp kl. 1a (II miejsce) - przygotowanie uczniów p. Teresa Ćwil i p. Ewa Lisicka. Międzyszkolny etap tego konkursu został zorganizowany i przeprowadzony w naszym gimnazjum – p. Teresa Ćwil i p. Ewa Lisicka

10. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „KANGUR” - konkursie wzięło udział 8 osób, Filip Skwarzec uczeń kl. 1a otrzymał wyróżnienie – przygotowanie p. Teresa Cwil i p. Ewa Lisicka

11. Konkurs Realioznawczy zorganizowany przez Fundacje Primus. Klasy uczące się angielskiego reprezentowali: Małgorzata Łoboda (3b), Marek Matys (3d) i Ada Bielejewska (3b), klasy niemieckie: Aleksandra Bogdanowicz (3c), Ewelina Rogala (3c), Martin Brandt (2b), a klasy hiszpańskie: Ada Bielejewska (3b), Andrzej Jakiewicz (3b). Ada Bielejewska zajęła III miejsce w finale języka hiszpańskiego, a Martin Brandt III miejsce w finale języka niemieckiego. Wszyscy nauczyciele językowcy zaangażowali się w przygotowanie uczniów do konkursu a p. Ewa Reks-Granat uczestniczyła w pracach jury.

12. Olimpiada z języka hiszpańskiego (organizowana przez Uniwersytet Warszawski) udział wzięli uczniowie z klasy 3b i do II etapu przeszedł Andrzej Jakiewicz.

13. Konkurs „Conoce España” organizowanym przez Liceum M. de Cervantesa do II etapu przeszły uczennice z klasy 3b – Ada Bielejewska i Małgorzata Łoboda oraz z klasy 2a Natalia Różańska.

14. Klasy uczące się języka niemieckiego wzięły udział w IX Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów zorganizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego na zlecenie kuratora mazowieckiego. Do etapu regionalnego zakwalifikowali sięnastępujący uczniowie: klasa 3 c – Mateusz Sączek, Ewelina Rogala, Aleksandra Bogdanowicz,Izabella Lademann, Karolina Pietrzykowska, Karolina Szpalerska, Karolina Bielska, klasa I a –Chantal Grohmann. Etap regionalny odbył się 8 stycznia 2011 r. i zakończył się sukcesem Chantal Grohmann, która przeszła do finału i na etapie wojewódzkim wywalczyła tytuł finalisty. Chantal Grohmann uzyskała 14 punktów rekrutacyjnych do szkoły ponadgimnazjalnej.

15. Konkurs Historyczny – „Katyń – pamiętamy” – wyróżnienie otrzymał uczeń klasy 3b Bartosz Brożek – przygotowanie p. Iwona Gac

16. X Konkurs Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej dla mokotowskich gimnazjów – II etap drużynowy, uczniowie: Ewelina Rogala kl. 3c, Ada Bielejewska kl. 3b, Maksymilian Semeniuk i Martin Brandt kl. 2b – konkurs zakończył się sukcesem naszej szkoły, która zajęła I miejsce w części drużynowej i I miejsce w części indywidualnej językowej – Ada Bielejewska kl. 3b, II miejsce Ewelina Rogala kl. 3c – przygotowanie drużyny p. Magdalena Agacińska-Woźniakowska. 

 

Rok szkolny 2009/2010

1. Konkursy kuratoryjne

• język polski 

Justyna Szpanowskakl. 3c - zakwalifikowała się do II etapu 

• chemia 

Weronika Malinkiewicz kl. 3b - zakwalifikowała do II etapu

2. I etap Konkursu Matematycznego im. Stefana Banacha 

Maria Autowicz kl. 1a, Michał Marszel kl.1b, Małgorzata Łoboda kl. 2b, Mateusz Sączek kl. 2c, Angelika Bałazy kl.3c – zakwalifikowani do II etapu

3. V Międzyszkolny Konkurs Realioznawczy dotyczący państw angielskiego i niemieckiego obszaru językowego i wiedzy o Hiszpanii. 

Do finału konkursu zostali zakwalifikowani następujący uczniowie:

• język angielski- Iga Bielejewska klasa 3b, Karolina Kózka klasa 3b i Bartosz Wzorek klasa 3d;

• język niemiecki- Martin Brandt klasa 1b, 

• język hiszpański – Weronika Malinkiewicz klas 3b (w finale I miejsce) i Ada Bielejewska klasa 2b (w finale II miejsce).

4. Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego zorganizowany przez Fundację Edukacyjną „VARSOVIA”. 

Do II etapu zostali zakwalifikowani:

• język angielski - Katarzyna Kubacka klasa 3b, Marta Herod klasa 3b i Gabriela Danelczyk klasa 3b;

• język niemiecki- Angelika Tomaszkiewicz klasa 3c, Aleksander Rzeszutko klasa 3c, Mikołaj Burzykowski klasa 3c i Aleksandra Bogdanowicz klasa 2c.

5. Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. 

- Angelika Tomaszkiewicz kl.3c, Mikołaj Burzykowski kl.3c, Martin Brandt kl.1b – zakwalifikowani do II etapu.

6. Konkurs wiedzy o historii i kulturze Hiszpanii, organizowany przez LO im. Miquela de Cervantesa. 

- Manuela Bagińska, Iga Bielejewska i Weronika Malinkiewicz z klasy 3b – zakwalifikowani do II etapu

7. Osiągnięcia sportowe

• bieg przełajowy dziewcząt 

Katarzyna Majcher i Agnieszka Celuch klasa 3b, Karolina Krukowska, Ola Piwko klasa 1a 

• bieg przełajowy chłopcy 

Kacper Dmowski klasa 1a – awans do finałów warszawskich WOM, Wojciech Pszkit, Paweł Fiedorczuk, Bolesław Lutkowski, Konrad Pandzierski, Mateusz Mogielnicki, Łukasz Kopciński, Sebastian Piskorek, Dominik Auguściak, Marcin Lipiński, Maciej Wypych (pod opieką p. Krzysztofa Kapronia) 

• pływanie indywidualnie 

- Aleksander Korczak II miejsce – dowolny, 

- Mikołaj Burzykowski III miejsce – grzbiet, 

- Adam Tomczak, Karol Kwiatkowski, Michał Podpora, Izabella Ledemann – II miejsce – dowolny, 

- Zuzanna Jaroszczyk – II miejsce – klasyczny, 

- pływanie zespołowo – II miejsce na Mokotowie – sztafeta

8. VI Festiwal Twórczosci Artystycznej Dzieci i Młodzieży Mokotowa

* Konkurs Literacki "Najdziwniejsze zdarzenie w moim życiu"

Agnieszka Celuch klasa 3b - I miejsce, dwa wyróżnienienia - Martyna Jakimowska i Weronika Malinkiewicz klasa 3b

* Konkurs recytatorski

II miejsce - Weronika Malinkiewicz klasa 3b, dwa wyróżnienia - Manuela Bagińska i Weronika Czajka klasa 3b

Kategoria gazetek młodzieżowych

II miejsce - miesięcznik "Varia"

Konkurs gry na gitarze

Marcin Ulatowski I nagroda  i Karolina Pierzykowska III nagroda w kategorii szkół gimnazjalnych

 

Rok szkolny 2008/2009

1. Warszawski Konkurs fizyczno-chemiczny „Eureka” 

finaliści: Iga Bielejewska kl. 1b, Weronika Malinkiewicz kl. 2b, Filip Puchała kl. 2b, Mateusz Sączek kl. 1c

2. Konkurs „Klimat a odnawialne źródła energii”

Daniel Pruchnicki kl. 1b, Izabella Lademan kl. 1c, Aleksandra Bobdanowicz kl. 1c –wyróżnienie

3. Konkurs „Fotografujemy zjawiska fizyczne” 

Stefania Nowakowska kl. 2b, Marta Piórkowska kl. 2c – wyróżnienie

4. Ogólnopolski konkurs przedmiotowy z chemii „Album 2009” – wymaganą liczbę punktów otrzymało 3 uczniów z klas I, 5 uczniów z klas II, 3 uczniów z klas III.

5. IV Warszawski Konkurs „Wielcy Polscy Chemicy dla przemysłu”

Thomas Fitzgbbon kl. 3b, Marek Sagan kl. 3c – wyróżnienie

6. Międzyszkolny konkurs „Mokotów mało znany”

• Konkurs plastyczny 

Manuela Bagińska kl. 2b – I miejsce, Agnieszka Celuch kl. 2b – specjalne wyróżnienie

• Konkurs literacki 

Izabella Lademan kl. 1c – wyróżnienie

7. Mokotowski Konkurs Matematyczny im. St. Banacha

laureaci: Łukasz Piesiewicz kl. 3c – III miejsce, Daria Zmiejewa kl. 1b – III miejsce

8. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”

Małgorzata Łoboda kl. 1b, Mateusz Sączek kl. 1c – wyróżnienie

9. Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Europejskich

• Drużynowo – II miejsce

• Iga Bielejewska kl. 2b – I miejsce w części językowej

10. Konkurs Języka Angielskiego zorganizowany przez Fundację Edukacyjną „Varsovia”

Katarzyna Kubacka kl. 2b, Maciej Kitlarz kl. 3c, Wojciech Mikołajczuk kl. 3c – II etap

11. Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

Iga Bielejewska kl. 2b, Weronika Malinkiewicz kl. 2b – II etap

12. Konkurs Języka Niemieckiego zorganizowany przez Fundację Edukacyjną „Varsovia”

Małgorzata Dembek kl. 3c, Marek Sagan kl. 3c, Aleksandra Gralewicz kl. 3c – II etap

Małgorzata Dembek – zakwalifikowana do finału

13. Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Hiszpanii

Iga Bielejewska, Weronika Malinkiewicz, Gabriela Danelczyk kl. 2b – I miejsce

14. V Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży

• I miejsce w kategorii gazetek szkolnych 

• Konkurs literacki „Moja ulubiona książek” - Thomas Fitzgibbon kl. 3b – I miejsce

• Konkurs recytatorski - Michał Wojciechowski kl. 3c – I miejsce, Małgorzata Dembek kl. 3c – II miejsce, Weronika Malinkiewicz kl. 2b – wyróżnienie

15. Osiągnięcia spotowe:

• Biegi przełajowe dziewcząt i chłopców 

Katarzyna Majcher kl. 2b – zakwalifikowana do mistrzostw Warszawy

• Piłka nożna chłopców 

I miejsce w mistrzostwach Mokotowa

• Unihokej chłopców

II miejsce w mistrzostwach Mokotowa

• Tenis stołowy chłopców 

II miejsce w dzielnicy

• Pływanie – mistrzostwa Mokotowa

- chłopcy: Aleksander Korczak kl. 2c – I miejsce, Adam Tomczak kl. 2b – II miejsce, Karol Kwiatkowski kl. 1c – III miejsce

- sztafeta 6x25 m stylem dowolnym – IV miejsce na Mokotowie

- dziewczęta: Karolina Majewska kl. 1b – I miejsce, Zuzanna Jaroszczyk kl. 2c – II miejsce, Maja Kasperczyk kl. 3b, Izabella Lademan kl. 1c – III miejsce

- sztafeta 6x25 m stylem dowolnym – II miejsce na Mokotowie

• Lekkoatletyka 

Mistrzostwo Mokotowa - Zuzanna Bojarska kl. 3b – I miejsce,

Finały Warszawskiej Olimpiady Młodzieży – Zuzanna Bojarska kl. 3b – III miejsce

• Szachy – Mistrzostwa Mokotowa

Manuela Bagińska, Katarzyna Kubacka kl. 2b, Weronika Kosińska kl. 3b – III miejsce

 

Rok szkolny 2007/2008

1. Konkurs recytatorski –„Warszawska Syrenka” 

Janina Kędziora kl. 3d, Anna Kaszczuk kl. 3d – nagroda w etapie dzielnicowym,

2. Konkurs o życiu i twórczości R. Kapuścińskiego

drużynowo III miejsce: Weronika Malinkiewicz, Weronika Kózka, Barbara Wojtkiewicz kl. 3b

3. IV Festiwal Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Mokotowa

• wyróżnienie dla gazetki szkolnej „Varia”

• konkurs fotograficzny: Alicja Trzeszczkowska kl. 3d – II miejsce

4. Konkurs „ Sprawy warszawskie – w warszawskich gazetkach szkolnych” organizowany przez Biuro Edukacji Urzędu m. st. Warszawy i redakcję „Warszawskiej Gazety Szkolnej” – II etap

5. Międzyszkolny Konkurs Matematyczny im . St. Banacha – II etap

Łukasz Piesiewicz kl. 2c – I miejsce, Urszula Dejner kl. 2c – III miejsce, Mateusz Obuchowski kl. 1c – III miejsce

6. Konkurs „Zagadki matematyczne” – 3 pary przeszły do etapu międzyszkolnego

7. Konkurs kuratoryjny z fizyki - 1 uczeń zakwalifikowany do II etapu

8. Ogólnopolski konkurs „Życie i dokonania Marii Skłodowskiej – Curie” 

finaliści: Iza Herbst kl. 3 – II miejsce, Katarzyna Celejewska kl. 3c – wyróżnienie, Piotr Belke kl. 2b – wyróżnienie

9. konkurs „Nietypowy układ okresowy pierwiastków” 

Gabriela Danelczyk kl. 1b – II nagroda

10. Olimpiada zdrowia

Katarzyna Celejewska kl. 3c – wyróżnienie

11. Konkurs plastyczny „Mokotowski Dzień Ziemi”

Katarzyna Celejewska kl. 3c – I miejsce, Ewa Śliwak kl. 3c – II miejsce

12. Konkurs literacki „Mokotowski Dzień Ziemi” 

Janina Kędziora kl. 3d – wyróżnienie

13. III Międzyszkolny Konkurs Realioznawczy z języka angielskiego 

finaliści: Urszula Dejner kl. 3d, Rafał Ciesielczyk kl. 3d, Aleksander Kruszewski kl. 3d, 

Rafał Ciesielczuk kl. 3d – IV miejsce i wyróżnienie

14. IV Międzygimnazjalny Konkurs Języka Angielskiego Fundacji „Varsovia”

Ula Dejner kl. 3d, Rafał Ciesielczuk kl.3d, Hieu Can Duc kl. 3c – II etap

15. Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej 

Ula Dejner kl. 3d – III miejsce w części językowej

16. Międzynarodowy Konkurs Języka Angielskiego 

Katarzyna kl. 1b, Karolnia Kózka kl. 1b – maksymalna ilość punktów, uczennice znalazły się w gronie najlepszych spośród 14279 uczniów z całego świata

17. III Międzyszkolny Konkurs Realioznawczy z języka niemieckiego

finaliści: Małgorzata Dembek kl. 2c, Marek Sagan kl. 2c, Maciej Jedejko kl. 3c, Małgorzata Dembek – III miejsce w finale

18. Konkurs „Deutchfreund” etap wojewódzki

Małgorzata Dembek kl. 2c – II miejsce, Aleksander Rzeszutko kl. 1c – III miejsce

19. Konkurs Wiedzy o Kulturze Hiszpanii 

Iga Bielejewska kl. 1b, Weronika Malinkiewicz kl. 1b, Ula Dejner kl. 3d – III miejsce

20. Osiągnięcia spotowe:

• Wojewódzka Olimpiada Młodzieży – biegi przełajowe 

finalistki: Joanna Szlendak kl. 2b, Sadra Pietraczyk kl. 3d – II miejsce w finałach w biegu na 300 m 

• Igrzyska Mazowieckie 

Zuzanna Bojarska kl. 2b – IV miejsce w biegu na 300 m

• Mistrzowska Dzielnicy – Lekkoatletyka

Zuzanna Bojarska kl. 2b – II miejsce w biegu na 60 m

• Mistrzostwa Mokotowa w szachach – dziewczęta, III miejsce drużynowo

• Piłka siatkowa chłopców – IV miejsce

• Pływanie

drużynowo, chłopcy – III miejsce,

indywidualnie: Aleksander Korczak – I miejsce.

 

Rok szkolny 2006/2007

1. Konkurs Przedmiotowy z języka polskiego zorganizowany przez Kuratorium Oświaty

Robert Tarnowski kl. IIId - II etap

2. Konkurs Przedmiotowy z geografii zorganizowany przez Kuratorium Oświaty

Urszula Dejner kl. IIId - II etap

3. Konkurs Matematyczny im. St. Banacha – II etap

Jakub Wiliński – kl. 1c, Thomas Fitzgibbon – kl. 1b, Julian Zawiliński – kl. 1b, Łukasz Piesiewicz – kl. 1c, Piotr Piskorski – kl.2b, Agata Grzegrzółka – kl. 3d, Robert Tarnowski – kl. 3d

4. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur” 

Jakub Wiliński kl. 2c – wyróżnienie

5. Konkurs plastyczny „Szopka – Anioł 2007” organizowany przez Dom Kultury Dorożkarnia

Michał Dąbrowski kl. 3c – wyróżnienie

6. III Festiwal Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Mokotowa

I miejsce dla redakcji gazetki „Varia”

7. Olimpiada Polonistyczna 

Robert Tarnowski kl. IIId – II etap

8. Konkurs „Mistrz Języka Polskiego”

Małgorzata Dembek kl. 1c – I miejsce, Katarzyna Celejewska kl. 2c – II miejsce, Aleksandra Brzezińska kl. 2c – III miejsce

9. Przegląd Małych Form Teatralnych dla gimnazjów warszawskich 

- wyróżnienie za spektakl „Nowe szaty cesarza”

10. Międzyszkolny Konkurs Realioznawczy z języka angielskiego 

Marta Szewczyk l.3d, Urszula Dejner kl. 2d, Aleksander Kruszewski kl. 2d – II etap

11. Międzyszkolny Konkurs z języka angielskiego 

Urszula Dejner kl. 2d, Aleksander Kruszewski kl. 2d , Dorota Kwiatkowska kl. 2d – II etap

12. Konkurs Wiedzy o Hiszpanii 

Agata Grzegrzółka kl. 3d, Janina Kędziora kl. 2d, Urszula Dejner kl. 2d – III miejsce

13. Konkurs na plakat w Przeglądzie Teatrów Hiszpańskich 

Olga Kiryłowicz kl. 3d – I miejsce

14. Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Zjawiska fizyczne w przyrodzie” 

Karol Śliwak kl. 3d – I miejsce, Dorota Kwiatkowska 3d – wyróżnienie

15. Konkurs Informatyczny „Logia” organizowany przez Kuratorium Oświaty

Marek Sagan kl. 1c – etap okręgowy

16. Osiągnięcia sportowe:

• Szachy 

- Dziewczęta – I miejsce na Mokotowie: Justyna Horoch kl. 3d, Izabela Denysiuk kl. 1a, Joanna Szlendak kl. 1b 

- Chłopcy – III miejsce na Mokotowie: Adam betka kl. 3b, Michał Wiśniewski kl. 3b, Dariusz Kosiński kl. 3b

• Pływanie

- Dziewczęta: Monika Bielewicz kl. 3b, - I miejsce, Justyna Horoch kl. 3d – III miejsce,    

Katarzyna Pezda kl. 2c – IV miejsce

- Chłopcy: Dawid Luzeńczyk kl. 3d, Rafał Sadowski kl. 1b, Maciej Jedejko kl. 2c – IV miejsce

• Turniej TRIO – Basket – chłopcy I i II miejsce

• Zawody pływackie o Puchar Burmistrza Mokotowa – sztafeta dziewcząt:

Monika Bielewicz kl. 3b, Monika Skrzypczak kl. 2b, Katarzyna Pezda kl. 2c, Magdalena Dankowska kl. 2b – III miejsce

17. Konkurs „Higiena Zdrowia”

Katarzyna Celejewska kl. 2c – II etap

Plan lekcji Stołówka E-dziennik Gazeta "Varia" Galeria Wydarzenia