zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

Mamy profesjonalnie wyposażone pracownie

* PRACOWNIĘ JĘZYKOWĄ - (36)

Ostatnio wzbogaciliśmy się staraniem dyrekcji i osób odpowiedzialnych o wspaniałą pracownię językową. Jest tam do dyspozycji 15 stanowisk ze słuchawkami, sterowanych przez nauczyciela z konsoli, które ułatwiają naukę języków obcych i czynią je bardziej efektywne.

Dzisiaj układamy dialogi

* PRACOWNIE MATEMATYCZNE - (30 i 43)

Sale matematyczne zostały wyposażone w projektory, duże tablice interaktywne i szybkie łacza internetowe. Wizualizacja nauczania w dużym stopniu pomaga uczniom w zrozumieniu treści lekcji zwłaszcza z geometrii. Nauczyciele matematyki prowadzą również przedmiotową stronę internetową Matematyka.gimnazjum1.net, na lekcjach są wykorzystywane interaktywne materiały z pakietów EduROM, podręczniki uczniów są wyposażone w płyty CD z materiałami multimedialnymi.

EduRom na lekcji matematyki

* PRACOWNIĘ PRZEDMIOTU INFORMATYKA - (35)

W tej pracowni już od początku istnienia gimnazjum (1999 r.) spełniamy standardy wyznaczone obecnie przez  postawę programową na rok 2009/2010. Każdy uczeń ma do dyspozycji indywidualne stanowisko do pracy. Sprzęt uzyskaliśmy uczestnicząc w realizacji projektów współfinansowanych przez Europejski Fundusz Społeczny.

W sali 35 jest 16 stanowisk uczniowskich. Odbywają się tu lekcje z Informatyki.

* SALĘ DLA PRZEDMIOTÓW NIEINFORMATYCZNYCH - (23)

Pracownia powstała do prowadzenia ćwiczeń między innymi z fizyki, chemii, jęz. polskiego i innych przedmiotów. Jest tu 24 stanowisk uczniowskich. Jednocześnie ćwiczenia może wykonywać cała klasa.  Każdy uczeń ma do dyspozycji indywidualne stanowisko pracy. Sprzęt uzyskaliśmy uczestnicząc w realizacji projektów współfinansowanych przez Europejski Fundusz Społeczny.

W sali 23 jest  24 stanowisk. Pozwala to na przeprowadzanie lekcji i testów ze wszystkich przedmiotów.

* CZYTELNIĘ  MULTIMEDIALNĄ  - (przy bibliotece szkolnej)

Nasza czytelnia posiada 16 stanowisk uczniowskich podłączonych szerokopasmowym łączem do Internetu. Komputery mają zainstalownay pełen pakiet MS Office 2007, Encyklopedie Multimedialne, Słowniki i inne programy edukacyjne. Czytelnia jest dostępna dla uczniów do pracy własnej. Sprzęt uzyskaliśmy uczestnicząc w realizacji projektów współfinansowanych przez Europejski Fundusz Społeczny.

Nasza czytelnia multimedialna.