27 kwietnia 2016

WARSZAWA W WALENCJI ?

WALENCJA W WARSZAWIE

W dniach 06.03 – 13.03 oraz 14.04 - 21.04 wraz z moimi koleżankami i kolegami ze szkoły wzięłam udział w projekcie edukacyjnym odbywającym się w ramach polsko – hiszpańskiej wymiany.

Dzięki portalom społecznościowym oraz stronie stworzonej przez Unię Europejską, od razu po zgłoszeniu do projektu, mogliśmy zapoznać się z osobami z Hiszpanii. Poprzez zamieszczanie filmów o sobie, swojej rodzinie oraz informacji o zainteresowaniach, mogliśmy dobrać się w pary, a także przygotować plany wizyty.

1 kwietnia 2016

Rekrutacja PG - 2016

Informacje dla uczniów klas III dotyczące rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

11 kwietnia 2016

Podkład, fluid, inna papka

chyba w szkole będzie matka.

,,Zaletą nielicznych jest to, że piszą. Zaletą wielu, że nie piszą nic” Chyba jakoś tak mówiła Wisława Szymborska, namawiając rodaków do literackiej powściągliwości. Nasi uczniowie, zachęceni przez nauczycieli polonistów do poszukiwań złotego środka między pisaniem a niepisaniem, lapidarnie i zabawnie czernili papier w ramach I Wiosennego Konkursu Literackiego z Jajem.

1 kwietnia 2016

WEJDŹ NA

warszawarodzinna.um.warszawa.pl

[ Wypełnij wniosek za pomocą kreatora na stronie i złóż w punkcie przyjmowania wniosków. ]

Punkty Przyjmowania Wniosków Rodzina 500+

Punk składania w niosków w naszej szkole działa:

Wtorek:              7.30 - 9.30 ;  14.30 - 16.00 ;

Piątek:               7.30 - 9.30 ;  14.30 - 16.00 .

W dniach 01.04., 18.04. i 20.04. punkt składania wniosków w Gimnazjum nr 1 będzie nieczynny.

11 kwietnia 2016

"Być jak płynąca rzeka"

1 kwietnia odbyła się kolejna edycja międzyszkolnego konkursu recytatorskiego organizowanego przez LXVIII LO im. Tytusa Chałubińskiego w Warszawie. Tegoroczny temat konkursu – „Być jak płynąca rzeka…” - zachęcał do poszukiwania wierszy o zmianach, przemijaniu, podróżach, dojrzewaniu do siebie i świata.

Pierwszą nagrodę zdobyła uczennica naszej szkoły – Anna Prus z klasy I b. Sukces tym większy, że Ania była jedyną gimnazjalistką w gronie uczestników. Pomyślne zakończenie zmagań konkursowych uczennica zawdzięcza także pani Annie Gajewskiej.